Vyhledávání

Videa


Ovládací panel JOY - dotykový designový prostorový ovládací panel

Atraktivní design, intuitivní ovládání a dostatečná flexibilita pro přizpůsobení nejrůznějším požadavkům: Prostorový termostat JOY od společnosti Thermokon umožňuje efektivní a pohodlnou regulaci klimatu v místnostech. Už vizuální dojem je přesvědčivý - plochý kryt, cenné dotykové rozhraní ze skla, tlačítko napájení a velký a přehledný podsvícený displej poskytují jedinečný uživatelský zážitek. LCD displej zobrazuje aktuální hodnoty a nastavení HVAC, např. teplotu, stupeň ventilátoru, a také datum a čas pro časově řízený provoz funkcí.

Přehrát video

Video 5: Konfigurace jednotlivých rozhraní

Jak nakonfigurovat oznámení a jak je přiřadit k příslušným skupinám? Jak přistoupit k různým rozhraním, jako je protokol http, Modbus TCP nebo REST API, a co dělat s obsaženými daty?

Přehrát video

Video 4: Nastavení a konfigurace nových senzorů a prvků

Blíže se podíváme na různé parametry senzorů a prvků v rámci Sensor Bridge. Mezi několik dalších funkcí patří nastavení filtrů, přiřazení skupin proměnných a také aktualizace softwaru pro jednotlivé senzory a aktéry.

Přehrát video

Video 3: Konfigurace skupin a nastavení senzorového můstku

Jak vytvořím a aktivuji nové skupiny, abych mohl přiřadit a spravovat všechny senzory a subjekty v rámci celého systému? Co potřebuji vědět o době cyklu a době odezvy a jak je nastavit?

Přehrát video

Video 2: Aktivace a konfigurace vstupních bodů

Naše druhé video se zabývá počáteční aktivací a konfigurací přístupových bodů.

Přehrát video

Video 1: Prvotní spuštění senzorového můstku

Jak se mohu připojit k můstku Sensor Bridge? Jak mohu spravovat uživatelské nastavení, přihlašovací údaje, jazyky a barvy, abych software Sensor Bridge maximálně využil?

Přehrát video

Bezdrátové síťové řešení pro průmysl a intralogistiku

"nexy", spolehlivé systémové řešení IoT pro mobilní sběr, přenos a správu dat ze senzorů. "nexy" usnadňuje efektivní automatizaci vašich výrobních a montážních procesů.

Přehrát video

Přehled ozubených pohonů

Společnost STOBER nabízí celý systém - od ozubeného kola přes převodovku a motor až po mazací soupravu a montážní držák. Nabídka zahrnuje varianty pro velkou sílu nebo vysokou rychlost. Náš technický tým je připraven provést pro Vás veškeré výpočty.

Přehrát video

Změna provozního režimu - GridScan/Pro EVO

GridScan/Pro je vysoce spolehlivá bezpečnostní světelná závora pro průmyslová vrata s certifikací SIL 2. Je vybavena certifikátem ES pro typové zkoušky a lze ji použít na jakýchkoli dveřích. Díky konstrukci s více výstupy a měnitelnému provoznímu režimu (od zaslepení po statický provoz) lze clonu GridScan/Pro integrovat do všech typů systémů ovládání vrat.

Přehrát video

Pro osvětlení obráběcích strojů

Dokonalost pro osvětlení obráběcích strojů. Díky své robustní konstrukci je LF3D perfektní pro použití v obráběcích strojích, poskytuje přesné světlo cílovým objektům a vynikající optický výkon bez více stínového efektu v menším a lehčím formátu ve srovnání s běžnými produkty. Povrchová nebo zapuštěná montáž 1800 lx (standardní rozvod), 1000 lx (difuzní rozvod). IP65, IP67, IP67G, IP69K. Rozsah provozních teplot –30 až +55°C.

Přehrát video

Školení softwaru XSEL se stolním robotem TTA

Snadno se naučíte používat software XSEL. Zaměření na program a pozici (datová tabulka).

Přehrát video

Robustní spínač pro dopravní techniku

Ať už se jedná o prach, špínu, vlhkost nebo extrémní teploty - nároky na spínače jsou dnes vyšší než kdykoli předtím. Výjimečné aplikace v extrémních okolních podmínkách vyžadují maximální všestrannost a spolehlivost. Oblasti použití mohou sahat od štěrkoven přes naleziště nerostných surovin až po manipulační závody a doly.

Přehrát video

GridScan Pro EVO

GridScan / Pro je vysoce spolehlivá bezpečnostní světelná závora s certifikátem SIL 2 pro průmyslová vrata.

Přehrát video

Microdrive GA500 - udržitelný, flexibilní, snadný

GA500 je dodáván s hodnotnými funkcemi a inteligentními funkcemi, které poskytují výhody po celou dobu životnosti stroje nebo instalace. Od výběru pohonu, přes design, instalaci, spuštění nebo řešení problémů, GA500 usnadňuje život.

Přehrát video

MicroSmart FC6A Plus od IDEC

MicroSmart FC6A Plus společnosti IDEC je neustále se vyvíjející PLC. Díky dostupné komunikaci CAN J1939 rozšiřuje tato řada možnosti aplikací PLC.

Přehrát video

Modulární PLC – FC6A od IDEC

MicroSmart FC6A společnosti IDEC je PLC, které se nejlépe hodí pro novou éru internetu. Systémy a stroje lze sledovat na dálku v reálném čase, optimalizovat procesy analýzy stavu výroby a opravovat chyby.

Přehrát video

Čistý vzduch díky HK Instruments

Čistý vzduch je pro nás všechny důležitým přínosem. HK Instruments vyrábí profesionální systémy čištění vzduchu pro všechny oblasti života

Přehrát video

Vlnovcové spojky od R+W

Vysoce přesné vlnovcové spojky se používají všude tam, kde je požadována polohová přesnost a dynamický pohyb. To může být v lékařských zařízeních, zkušebních zařízeních, větrných elektrárnách, servosekách v obráběcích strojích, dřevozpracujících strojích, balicích strojích a mnoha dalších vysoce výkonných typech zařízení. Jako přední poskytovatel R + W neustále pracuje na rozšiřování svého produktového portfolia kovových vlnovcových spojek pro různé aplikace v každé velikosti a provedení.

Přehrát video

Bezpečnostní management brzdění vertikální osy

Bezpečnostní management brzdění je více než pouhé bezpečnostní řízení

Přehrát video

Inteligetní RFID čtečka KW2D

Se sérií IDEC KW2D můžete ovládat přístup ke svému stroji a usnadnit tak jeho správu.

Přehrát video

Instalační postup SP profilů

Instalační postup SP profilů od MAYSER

Přehrát video

Představení SP profilů

Představení SP profilů od MAYSER

Přehrát video

Modulární PLC SLIO

SLIO CPU je modulární PLC s kompaktními rozměry vhodné pro širokou škálu automatizačních úloh. SLIO CPU je programovatelné pomocí softwaru STEP7 nebo TIA Portal od Siemens, dále také YASKAWA softwarem SPEED7 Studio.

Přehrát video

Modulární a extrémně kompaktní I/O systém SLIO

SLIO je moderní a efektivní decentralizovaný I/O systém. Kombinuje vysokou funkčnost s chytrým mechanickým řešením a extrémně kompaktním řešením.

Přehrát video

Instalační video pro bezpečnostní světelnou závoru GridScan/Pro s řídicí jednotkou GfA

GridScan/Pro je vysoce spolehlivá bezpečnostní světelná závora s certifikátem SIL 2 pro průmyslová vrata. Díky funkci blanking lze závoru zabudovat přímo do profilů vrat.

Přehrát video

Instalační video pro bezpečnostní světelnou závoru GridScan/Pro s řídicí jednotkou MFZ

Závoru GridScan/Pro s EC certifikací lze instalovat do nejrůznějších typů vrat. Díky multi-výstupovému provedení je možné ji aplikovat do všech řídicích systémů. GridScan/Pro lze používat pro vrata s dosahem až 10 m.

Přehrát video

Integrovaný operační sál

Integrovaný operační sál

Přehrát video

Od prvotního nápadu po finální produkt

Od prvotního nápadu po finální produkt

Přehrát video

Intuitivní operační systémy pro lékařská zařízení

Intuitivní operační systémy pro lékařská zařízení

Přehrát video

Instalační video 3D senzoru pro výtahy IMS 100 Pro

Prohlédněte si instalační video senzoru pro výtahy od dodavatele CEDES.

Přehrát video

Bezpečnostní laserový skener SE2L

Základní použití parametrizačního softwaru SLS Designer.

Přehrát video

Zapojení v jednom kroku - snadně a rychle

S technologií push-in ušetříte až 55 % času při zapojení.

Přehrát video

Skladovací systémy Garantell

certifikace EN 1090-1/CE, možnost lakování dle libovolné RAL, nebo pozinkovaná úprava

Přehrát video

Kompletní řešení bezpečnosti strojních zařízení

Produkty japonského výrobce IDEC pokryjí potřeby většiny bezpečnostních aplikací. Sortiment zahrnuje širokou škálu produktů sahajících od nouzových tlačítek přes třípolohové spínače až po laserové bezpečnostní skenery.

Přehrát video

Ukázka programování bezpečnostní programovatelné jednotky MOSAIC

V tomto videu si na jednoduchém příkladu ukážeme, jak snadno lze naprogramovat bezpečnostní jednotku MOSAIC.

Přehrát video

YASKAWA Ethernet IP propojení 053-1IP00 s YASKAWA MP3300iec

Zapojení modulů do terminálu, Výkonový modul Interface RJ46, IP adresy a zapojení, Konfigurace ethernetu a modulový katalog, Připojení a konfigurace modulu, SW MotionWorks IEC 3 PRO, Konfigurace a úpravy

Přehrát video

YASKAWA Mechatrolink III propojení 053-1ML00 s YASKAWA MP3300iec

Modul rozhraní Mechatrolink III - IM053ML, Živá konfigurace MotionWorks IEC 3 PRO a MP3300iec, Rozhraní a prostorové uspořádání Cascade a Star, Konfigurace IP adres, HW konfigurace a výběr z modulového katalogu, Testování a ukázka funkce

Přehrát video

YASKAWA SPEED7 Studio "Přístup do webové stránky z CPU M13“

Možnost přistupovat k IP adrese z jakéhokoliv prohlížeče, Integrovaná webová stránka, Zpracování úlohy za méně než 5 minut

Přehrát video

YASKAWA SPEED7 Studio

Ukázka řízení a SW možností, RUN a STOP mode, kopírování a diagnostika programu.

Přehrát video

YASKAWA SPEED7 Studio "Zadání ethernetového PG/OP kanálu"

Naučte se jak připojit Ethernet, konfiguraci IP, uložení projektu S7S a testování.

Přehrát video

YASKAWA SPEED7 Studio "Vytvoření hardwarové konfigurace"

Ukázka konfigurace CPU ve SPEED7 Studio. Naučíte se jak přidat nové zařízení, jak udělat konfiguraci pracovní plochy, SW bloky a nastevní programu.

Přehrát video

Přehled YASKAWA SPEED7 Studio

SPEED7 Studio je komplexní softwarový nástroj společnosti YASKAWA poskytující optimální využití řídicích systémů založených na technologii SPEED7. SPEED7 Studio nabízí intuitivní a jednoduché uživatelské rozhraní, kde je kladen důraz na požadavky programátorů, a který umožňuje okamžitý přístup ke konfiguraci a programování.

Přehrát video

Nový dotykový displej HG5G

Společnost IDEC představuje nový dotykový displej 15" s rozlišením 1024 x 768. Tento TFT barevný LCD displej je odolný vůči chemikáliím, vodě a prachu. Prohlédněte si video, ve kterém se dozvíte další výhody dotykového displeje IDEC.

Přehrát video

Kvalitní spínače a senzory .steute pro průmyslovou a domovní automatizaci

Společnost .steute vyvíjí a vyrábí vysoce kvalitní spínače, senzory a ovládací jednotky pro průmyslovou a domovní automatizaci. Steute své produkty rozděluje do 4 obchodních oblastí: AUTOMATIZACE, MEDICÍNSKÁ TECHNIKA, BEZDRÁT – Wireless (v níž jsou obsaženy všechny produkty využívající bezdrátovou technologii) a EXTREME, ve které jsou společně se spínacími zařízeními pro prostředí s nebezpečím výbuchu zahrnuty také produkty vyvinuté pro použití ve zvláštních podmínkách jako jsou extrémně vysoké a nízké teploty, vlhké prostředí nebo vibrace.

Přehrát video

Ukázka aplikace otevírání / zavírání dveří na robotickém pracovišti

Původní otevírání a zavírání dveří bylo zajištěno pomocí pneumatických válců. Pneumatické válce dokáží posouvat dveřmi pouze konstantní rychlostí. Ta může být jen tak veliká, aby byl ráz při dojezdu na koncovou polohu akceptovatelný. Oproti tomu elektrické pohony IAI se rozjíždí a brzdí po plynulé rampě. Z tohoto důvodu může být maximální rychlost posuvu dveří vyšší. Výměnou pneumatických válců za elektrické pohony IAI může být dosaženo časové úspory v řádu několika hodin ročně.

Přehrát video

Nová řada ovládacích panelů NOVOS

Thermokon představuje novou řadu ovládacích panelů NOVOS.

Přehrát video

MOSAIC M1S

Nové video ilustrující vlastnosti a funkčnost řídící jednotky MOSAIC M1S.

Přehrát video

Vývojové prostředí SPEED7 Studio

Ukázková konfigurace MICRO PLC a dotykového displeje smartPanel ve vývojovém prostředí SPEED7 Studio

Přehrát video

Nový frekvenční měnič GA500

Prohlédněte si nové video od dodavatele VIPA.

Přehrát video

Nová rozšiřující jednotka MA4

Instruktážní video pro ilustraci vlastností a funkčnosti nového Mosaic Expansion Module.

Přehrát video

Nárazová zkouška bezpečnostního oplocení

Nárazová zkouška kyvadla v souladu s normou ISO 144120.

Přehrát video

Nová sada MICRO PLC od VIPA

Atraktivní nabídka sady MICRO PLC, smartPanel a SPEED7 Studio.

Přehrát video

Nový STÖBER konfigurátor

S novým konfigurátorem si navrhnete pohony pro vaši aplikaci během několika kliknutí.

Přehrát video

Vítejte na planetě REER

Prohlédněte si produkty dodavatele REER v novém videu.

Přehrát video

Bezpečnostní světelné závory SAFEGATE od REER

Nové bezpečnostní závory SAFEGATE jsou vhodné pro bezpečnostní ochranu širokého spektra průmyslových zařízení, zejména vyžadujících funkci Muting. SAFEGATE garantuje perfektní integraci předkonfigurovaných Muting ramen, která se připojují přímo do závory.

Přehrát video

Dvourychlostní převodovky PS SensorShift

Kritickým momentem při řazení převodových stupňů u dvoustupňových převodovek je sloučení zubů voliče. Proto jsou dvourychlostní převodovky PS vybaveny magnetickým snímačem s vysokým rozlišením, který přesně zaznamená polohu zubů voliče. Na základě těchto informací SensorShift rozpozná vhodný okamžik pro přeřazení převodových stupňů a krátce sníží rychlost.

Přehrát video

MicroSmart FC6A Plus od IDEC

Nová generace modulárního CPU IDEC MicroSmart FC6A Plus s možností až 2060 vstupů/výstupů. Toto PLC je vhodné pro řízení strojů, celých výrobních zařízení nebo malých linek.

Přehrát video

Bezdrátový přepínač a přijímač: výuka a resetování

Bezdrátový přepínač a přijímač: výuka a resetování od dodavatele steute.

Přehrát video

Konfigurace a funkce bezdrátového přijímače s rozhraním RS232

Konfigurace a funkce bezdrátového přijímače s rozhraním RS232 od dodavatele steute.

Přehrát video

Konfigurace a funkce USB přijímače/opakovače

Konfigurace a funkce USB přijímače/opakovače od dodavatele steute.

Přehrát video

Konfigurace a funkce bezdrátového přijímače s TCP/IP rozhraním

Konfigurace a funkce bezdrátového přijímače s TCP/IP rozhraním od dodavatele steute.

Přehrát video

Senzor L-LAS-LT-80-SL

Triangulační senzor L-LAS-LT-80-SL dokáže měřit vzdálenost s rozlišením 20 µm. Více naleznete zde: https://www.rem-technik.cz/senzorika/polohove-senzory/laserovy-senzor-pro-mereni-vzdalenosti-l-las-lt-sl-1294.html

Přehrát video

Senzor SPECTRO-3-28-45°/0°-MSM-DIG-DL

Barevný senzor SPECTRO-3-28-45°/0°-MSM-DIG-DL lze kalibrovat podle standardů L*a*b, L*u*v a dalších. Senzor je vhodný pro kontinuální online měření. Kalibrace zajistí stejné hodnoty, jaké udávají kalibrované ruční přístroje. Více naleznete zde: https://www.rem-technik.cz/senzorika/detekce-barev/senzor-pro-detekci-barev-spectro-3-28-45-0-msm-dig-dl-1301.html

Přehrát video

Nástupce senzoru LCC-80

Na videu můžete vidět počítání listů papírů pomocí připravovaného senzoru, který bude nástupcem senzoru LCC-80. Tento senzor přijde s atraktivní cenou při zachování vynikajících parametrů předchozího typu. Více naleznete zde: https://www.rem-technik.cz/senzorika/citani-a-kontrola-povrchu/senzor-pro-pocitani-listu-a-tiskovin-lcc-80-304.html

Přehrát video

REM-Technik na veletrhu AMPER 2018

Ohlédnutí za veletrhem AMPER 2018. Připomeňte si s námi veletržní atmosféru v krátkém videu. Budeme se těšit na setkání s Vámi opět příští rok.

Přehrát video

Nové odolné senzory od Dimetix

Švýcarská firma DIMETIX se specializuje na senzory meřící vzdálenost. Jejich prioritou je vyrábět kvalitní, přesné senzory s dlouhou životností odolné těm nejnáročnějším podmínkám. Sami se můžete přesvědčit u krátkého videa z testování odolnosti kovového obalu.

Přehrát video

Nové krabičky pro snadnou a rychlou montáž od Thermokon

Thermokon představuje nové krabičky díky kterým je montáž senzorů mnohem jednodušší, rychlejší a komfortnější než kdy předtím.

Přehrát video

Výroba a testování produktů steute

Prohlédněte si nové video z oblasti EXTREME od našeho dodavatele steute, ve kterém produktový manažér Rainer Lumme popisuje výrobu a testování produktů. Ve videu můžete například vidět nový koncový spínač s bezpečnostní funkcí EX 97, který má odolnost vůči nízkým teplotám a to až do -60 °C. „Vytváříme řešení pro extrémní aplikace, které ostatní dodavatelé vzdali.“ Rainer Lumme

Přehrát video

Mikromanometr PHM-V1

Prohlédněte si instruktážní video společnosti HK Instruments, které Vám poskytne základní informace o jedinečné funkčnosti zařízení PHM-V1 a jeho použití.

Přehrát video

REM-Technik na veletrhu AMPER 2017

I tentokrát jsme se zúčastnili veletrhu AMPER na výstavišti v Brně a navštívit jste nás mohli na dvou stáncích. V pavilonu "P" jsme představili novinky z domovní automatizace a MaR a v pavilonu "V" jste mohli vidět produkty průmyslové automatizace.

Přehrát video

Představení nové generace kompaktních servoměničů SI6 od STÖBER

Víceosé servoměniče SI6 v provedení „booksize“ široké pouhých 45 mm jsou nejkompaktnějším řešením na trhu, a tak pomáhají šetřit cenné místo v rozvaděči. Jsou dostupné v jednoosém nebo dvouosém provedení se jmenovitým výstupním proudem až 22A. Servoměniče SI6 mají integrovaný bezpečnostní stop STO a průmyslové komunikace EtherCAT a PROFINET.

Přehrát video

Programování interpolačního pohybu pro víceosé systémy od IAI

Programování interpolačnho pohybu pro víceosé systémy od IAI. Konkrétní úkazka je na TT robotu. Jedná se o opisování kruhu. V produktech IAI je více možností interpolačního pohybu, kombinací těchto pohybů je možné obkreslit složitější tvary.

Přehrát video

Konfigurace vzdálených vstupů a výstupů pro SmarAXIS Touch - část 2

V tomto videu budeme pokračovat v konfiguraci vzdálených vstupů a výstupů pro dotykový displej SmarAXIS Touch a ukážeme, jak nakonfigurovat SmartAXIA Touch jako Master zařízení.

Přehrát video

Konfigurace vzdálených vstupů a výstupů pro SmarAXIS Touch - část 1

Pokud řešíte složitější aplikaci a nestačí vám 8 vstupů a 4 výstupů, které poskytuje SmartAXIS Touch, můžete I/O rozšířit pomocí PLC SmartAXIS Pro nebo Lite. Toto video vám pomůže s konfigurací vzdálených I/O pro SmartAXIS Touch.

Přehrát video

Jak na instalaci průtokoměru DPT-Flow se sondou

Video vás provede procesem instalace snímače průtoku vzduchu DPT-Flow, který je v uvedeném přikladu použit zároveň se sondou FloXact – postupně se podíváte na nastavení a volbu konstanty, měřené jednotky a zobrazení na displeji.

Přehrát video

Jaký byl veletrh AMPER 2015?

Neměli jste čas, navštívit veletrh AMPER 2015?... Nevadí, podívejte se na naše video. REM-Technik se letos kromě tradičního stánku prezentoval také speciálním stánkem věnovaným bezpečnosti výroby a pod názvem „Odhalte tajemství průmyslové bezpečnosti“ vznikla opravdu originální expozice.

Přehrát video

Řízení bezpečnosti paletizačního systému se 2 robotickými buňkami

Zajištění bezpečného chodu průmyslové výroby je důležitým a zodpovědným úkolem. Na příkladu ukážeme, jak lze s řídicí programovatelnou jednotkou MOSAIC řídit paletizaci se dvěma robotickými buňkami, jaké bezpečnostní prvky lze použít a jak snadno se MOSAIC programuje.

Přehrát video

Elastomerové spojky od R+W

Precizní a kompaktní spojky obsahují pružný element neboli elastomerovou hvězdici. Barevné rozlišení elastomerových hvězdic značí jejich různou pružnost. K dispozici jsou také speciální provedení hvězdic například do EX prostředí nebo odolné vůči extrémním teplotám od -50° C do + 150° C.

Přehrát video

Lamelové spojky do nejnáročnějších podmínek

Lamelové spojky společnosti R+W přesně přenáší úhel a krouticí moment, jsou torzně tuhé a bezpečné. Spojky LP obstojí také v provozech s teplotami -30°...+280° C a v prostředí s nebezpečím výbuchu EX zóny 1/21 a 2/22.

Přehrát video

Vyberte si z široké nabídky dotykových a textových displejů VIPA

Z displejů VIPA si jistě vyberete, ať už hledáte profesionální displej s nejlepšími parametry nebo pouze jednoduchý textový displej. VIPA nabízí například dotykové displeje s velikostí obrazovky 4,3" až 15" jsou vybaveny operačním systémem Windows CE 6.0 a vizualizačním softwarem Movicon. Textové displeje VIPA Commander Compact CC 03 s dvouřádkovým displejem a integrovaným PLC-CPU je ideálním zařízením pro malé řídicí a provozní úkoly.

Přehrát video

Absolutní polohovací systém do výtahových šachet

CEDES představuje revoluční produkt v oblasti monitorování ve výtahových šachtách – APS neboli absolutní polohovací systém je možné použít i v těch nejvyšších budovách s těmi nejrychlejšími výtahy. APS sleduje rychlost a polohu kabiny výtahu s precizností a spolehlivostí švýcarských hodinek.

Přehrát video

Jak vyměnit čidlo CO při nutnosti kalibrace?

Snímače CO najdou svoje uplatnění v prostorách, ve kterých vzniká nebezpečná koncentrace CO jako jsou například garáže a kotelny. Nový snímač oxidu uhelnatého od HK Instruments má nyní nový design a výměnu čidla při nutnosti kalibrace provedete raz dva!

Přehrát video

Rady a tipy, jak správně umístit bezdrátové snímače a senzory

Podívejte se na praktické rady, jak postupovat při plánovaní rozmístění bezdrátových senzorů a snímačů v místnostech a budovách.

Přehrát video

Použití bezdrátových snímačů a senzorů

Bezdrátové snímače a senzory je možné použít pro automatizaci obytných domů či komerčních prostor. Bezdrátové produkty lze připojit na nadřazené regulační systémy či je kombinovat s již existujícími systémy, protože bezdrátové senzory a snímače disponují rozhraními Ethernet, LON, Modbus, KNX nebo BACnet.

Přehrát video

Bezdrátový protokol EnOcean 868 MHz

Produkty založené na EnOcean protokolu využívají energie vytvořené z nepatrné změny pohybu, tlaku, světla, tepla nebo vibrace. Díky extrémně nízké spotřebě je lze napájet z alternativních zdrojů (solární panel, piezoelektricky měnič), a proto nepotřebují baterie ani jiné externí zdroje. Díky bezdrátovým produktům se budovy stávají flexibilními, snižují se náklady na design, výstavbu a provoz.

Přehrát video

Bezdrátové a bezbateriové snímače a senzory pro snadnější život

Použití bezdrátových snímačů a senzorů při automatizaci budov přináší mnoho výhod. Umístění bezdrátových čidel lze flexibilně měnit dle požadavků na danou místnost, a to bez stavebních úprav. Bezdrátové senzory jsou energeticky efektivní a šetří životní prostředí. Baterie či elektrická vedení již nejsou potřeba!

Přehrát video

Kovové vlnovcové spojky R+W = synonymum preciznosti

Zcela bezvůlové vlnovcové spojky R+W s vysokou torzní tuhostí, které precizně přenáší úhel a krouticí moment s přesností na tisíciny milimetru a nevyžadují údržbu...co víc dodat...přesvědčte se sami!

Přehrát video

Flexibilní použití elektrických pohonů IAI

Jednotlivé řady elektrických pohonů je možné vzájemně kombinovat. Video zobrazuje kombinaci ROBO Cylindrů a robustního pohonu se 2 jezdci. Díky možnosti řídit pohyb 2 jezdců nezávisle na sobě, i když jsou na jedné ose, uspoříte místo i peníze.

Přehrát video

Synchronizace 8 elektrických pohonů IAI

Elektrické aktuátory od IAI odpovídají pověstné japonské kvalitě a vysoké technické úrovni. Video zobrazuje, jak lze synchronizovat hned několik elektrických pohonů a stále dosahovat plynulého pohybu bez vibrací a vysoké přesnosti.

Přehrát video

Zapojení PROFIBUS kabelu do PROFIBUS konektoru od VIPA je opravdu snadné!

PROFIBUS konektory od VIPA byly navrženy s maximálním důrazem na kvalitu a funkčnost. Konektory jsou kovové, díky průhledné plastové části hned vidíte zapojení kabelu, mají samořezné připojení, indikační LED diody a ukončovací odpor pevně „drží“ v pozici ON nebo OFF.

Přehrát video

Konfigurace PLC VIPA pro komunikaci s bezpečnostní jednotkou MOSAIC po síti PROFIBUS

V tomto videu ukážeme, jak snadno nakonfigurujete nebezpečnostní PLC od VIPA, aby mohlo po síti PROFIBUS komunikovat s bezpečnostní jednotkou MOSAIC. Doporučujeme shlédnout také video "Komunikace bezpečnostní jednotky MOSAIC po síti PROFIBUS".

Přehrát video

Komunikace bezpečnostní jednotky MOSAIC po síti PROFIBUS

V bezpečnostních aplikacích může být kromě bezpečnostního PLC nasazeno také běžné nebezpečnostní PLC pro řízení nebezpečnostní části aplikace. V takovéto konfiguraci je nutné vyměňovat data mezi oběma PLC. Bezpečnostní programovatelnou jednotku MOSAIC lze rozšířit pomocí komunikačních modulů pro běžně používané průmyslové sítě. Na příkladu jednoduché aplikace ukážeme výměnu dat po síti PROFIBUS.

Přehrát video

Seznamte se s jedinečným konceptem SLIO CPU a SD karet

Díky 2 typům CPU a vhodné SD kartě s licencí získáte až 21 konfiguračních možností CPU a obsáhnete mnohem širší spektrum a aplikací. Je to úžasně jednoduché!

Přehrát video

SLIO = moderní decentralizovaný I/O systém

SLIO od VIPA je jeden z nejúčinnějších a moderních decentralizovaných I/O systémů na trhu. Kombinuje vysokou funkčnost s chytrým mechanickým řešením a extrémně kompaktním designem.

Přehrát video

REM-Technik na veletrhu AMPER 2014

Na veletrhu AMPER 2014 v Brně jsme představili spoustu novinek - nového partnera GRUNER (výrobce klapkových servopohonů), nové velikosti barevných dotykových displejů od VIPA, bezdrátovou technologii pro ovládání místností...a mnohem víc...přesvědčte se sami. Těšíme se na Vaši návštěvu i příští rok!

Přehrát video

Přiřazení IP adresy novému SLIO CPU pomocí STEP7

Video ukazuje, jak začít pracovat s novým SLIO CPU popřípadě se SLIO CPU jehož IP adresu neznáte. K programování plně dostačuje běžný ethernetový kabel, převodník na MPI není třeba.

Přehrát video

Konfigurace SLIO CPU ve STEP7

Pokud jste zvyklí používat STEP7 od Siemens, pak si snadno poradíte také s konfigurací řídicích systémů od VIPA. Podívejte se na ukázku konfigurace SLIO CPU.

Přehrát video

SmartAXIS Touch - ukládání dat na flash disk

Z dotykového displeje s integrovaným PLC SmartAXIS Touch snadno přenesete data do svého PC za použití flash disku.

Přehrát video

Servoměniče STÖBER = precizní řízení pohybu

Německá firma STÖBER představuje řízení pohybu založené na univerzálním programovacím a řídicím softwaru CODESYS V3. Nejnovější 6. generaci produktů tvoří Motion kontroler MC6 a Drive kontroler (servoměnič) SD6 pro precizní dynamické řízení pohybu servoos od 0,37 kW do 15 kW. Touto produktovou řadou se firmě STÖBER podařilo dokonale propojit řízení pohonů s pohonnou technikou a vytvořit tak plně modulární softwarový i hardwarový systém.

Přehrát video

Bezpečná průmyslová vrata díky světelné závoře GridScan/Mini

Podívejte se na fungování bezpečnostní světelné závory GridScan/Mini od CEDES. Profil závory 12 x 16 mm umožňuje montáž přímo do profilu vrat.

Přehrát video

Multifunkční světelná závora Micro MF od CEDES

Video představuje optickou světelnou závoru Micro MF, která je určená pro monitorování automatických dveří, vrat, výtahů, turniketů atd. Tento senzor je určen do průmyslu i do běžných domácností pro zajištění bezpečnosti např. v okolí garážových vrat. Optická závora se snadno montuje a díky elegantnímu úzkému profilu neruší estetický dojem.

Přehrát video

REM-Technik na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2013

Na letošním MSV jsme Vám představili spoustu novinek...dvourychlostní převodovky PS, ekonomickou řadu převodovek PE, speciální systém pastorku a hřebenu ZV, miniaturní elektrické pohony nebo SLIO CPU.

Přehrát video

Komunikace řídicího systému SmartAXIS po Modbus TCP

Propojení dvou řidících systémů může být opravdu snadné. Video ukázka popisuje propojení SmartAXIS Touch a SmartAXIS Pro po Ethernetu přes protokol Modbus TCP.

Přehrát video

Ekonomická varianta CPU s PROFINETem od VIPA

Nové ekonomické CPU 315SN/PN ECO je vhodné zvláště pro uživatele, kteří chtějí svoje aplikace vybavit PROFINETem za rozumnou cenu a mají vysoké požadavky na rychlost systému. Čip SPEED7 vyvinutý firmou VIPA je jedinečný v rychlosti zpracování příkazů, výsledkem je extrémně krátká doba scanu a mimořádně vysoký výkon systému.

Přehrát video

Řízení od STÖBER pro obalovou techniku

Podívejte se na příklad aplikace nových servoměničů SD 6 a motion kontroleru MC6 založených na univerzálním programovacím a řídicím softwaru CODESYS V3.

Přehrát video

Montáž hřebenů ATLANTA

Podívejte se na instruktážní video, jak provést montáž hřebenů ATLANTA

Přehrát video

Konfigurace displeje řídicího systému SmartAXIS Pro

Přesvědčte se, že konfigurace displeje nového kompaktního PLC s vestavěnou decentralizací SmartAXIS Pro od IDEC je opravdu snadná. Uživatelsky přívětivý software Automation Organizer, pomocí kterého konfigurace ve videu probíhá, navíc získáte v ceně hardwaru.

Přehrát video

Lamelové spojky od R+W

Německá společnost R+W představuje lamelové spojky s vysokou torzní tuhostí, které jsou novinkou v portfoliu spojek R+W.

Přehrát video

REM-Technik na veletrhu AMPER 2013

Jako každý rok jsme vystavovali na veletrhu AMPER v Brně. Prohlédněte si náš stánek a prezentované produkty. Příští rok se těšíme na Vaši návštěvu.

Přehrát video

steute WIRELESS - žádné kabely, žádné baterie, žádné limity

Bezdrátové produkty STEUTE přináší do průmyslu vysokou flexibilitu, bezúdržbový provoz a jsou využitelné i v prostředí s nebezpečím výbuchu.

Přehrát video

steute EXTREME - posunujeme hranice

Společnost STEUTE vyvíjí produkty, které se dají použít v nejnáročnějším průmyslovém prostředí. Spínače steute z řady EXTREME trvale odolávají vysokým a nízkým teplotám, vibracím, nečistotám a hodí se také do Ex prostředí.

Přehrát video

Kvalitní spínače a senzory STEUTE pro průmyslovou a domovní automatizaci

Společnost STEUTE již 50 let vyvíjí a vyrábí vysoce kvalitní spínače, senzory a ovládací jednotky pro průmyslovou a domovní automatizaci. Steute své produkty rozděluje do 4 obchodních oblastí: AUTOMATIZACE, MEDICÍNSKÁ TECHNIKA, BEZDRÁT – Wireless (v níž jsou obsaženy všechny produkty využívající bezdrátovou technologii) a EXTREME, ve které jsou společně se spínacími zařízeními pro prostředí s nebezpečím výbuchu zahrnuty také produkty vyvinuté pro použití ve zvláštních podmínkách jako jsou extrémně vysoké a nízké teploty, vlhké prostředí nebo vibrace.

Přehrát video

Konfigurace CPU s Profinetem od VIPA ve STEP7

Naučte se konfigurovat CPU s Profinetem od společnosti VIPA ve STEP7 od Siemens.

Přehrát video

Konfigurace CPU s Profinetem od VIPA v TIA Portalu

Ukázka konfigurace CPU s Profinetem od VIPA v TIA Portalu V11 od Siemens

Přehrát video

Software pro displeje VIPA

Ukázka softwaru PLC Tool pro dotykové displeje VIPA

Přehrát video

Jednoduchý programovací software pro bezpečnostní jednotku MOSAIC

Intuitivní grafické rozhraní "Mosaic Safety Designer" nainstalované na PC, může být použito k vytvoření komplexních logických podmínek pomocí logických operátorů a bezpečnostních funkcí jako jsou muting, časovač, čítače a paměťové bloky.

Přehrát video

Bezpečnostní světelné závory s funkcí MUTING

Podívejte se na příklady aplikací bezpečnostních světelných závor JANUS společnosti REER, které mají zabudovanou funkci muting – bez nutnosti externího modulu.

Přehrát video

SCARA Roboty od IAI

SCARA Roboty jsou ideální pro aplikace vyžadující vysokou rychlost, přesnost a úsporu místa. Video demonstruje preciznost SCARA Robotů IAI na "pick and place" operacích.

Přehrát video

Pokojový ovládací panel Thanos

Ovládací panel Thanos kombinuje výjimečný design s intuitivním ovládáním a nejnovější technologií v domovní automatizaci. Dotykové ovládání na 3,5" TFT displeji s vysokým rozlišením Vám umožní jednoduše kontrolovat automatizované HVAC aplikace.

Přehrát video

Dokonalá synchronizace pohonů od IAI

Elektrické aktuátory ROBO Cylindry od IAI lze naprosto dokonale synchronizovat a navíc je možné využit kamerového vstupu.

Přehrát video

Precizní polohování víceosých systémů IK od IAI

Video představuje precizní polohování víceosého systému IK a možnost nastavení tlačné síly na ose Z na příkladu, ve kterém víceosý systém kreslí na dotykový displej.

Přehrát video

3D senzor IMS 100 od CEDES pro ochranu výtahů

CEDES uvedl na trh nový senzor IMS 100, který chrání jak cestujících ve výtazích, tak výtahové dveře před poškozením. Senzor IMS 100 lze použít se stávajícími světelnými 2D závorami a vytvořit 3D ochranu výtahových dveří.

Přehrát video

Úhlová převodovka KS od STÖBER

Společnost STÖBER je výrobcem kvalitních úhlových převodovek KS s vysokou tuhostí, které se hodí pro aplikace s omezeným prostorem. Řízení úhlové převodovky obstarají frekvenční měniče SDS 5000.

Přehrát video

IAI zkrátí dobu cyklu

Řídicí jednotky SSEL, SCON a XSEL od IAI mají novou funkci, díky které lze eliminovat vibrace při polohování a uspořit tak čas cyklu.

Přehrát video

Víceosý systém IK od IAI

Japonská společnost IAI je výrobcem precizních elektrických pohonů. Video ukazuje detekci gumového těsnění na světlometu – s interpolací / bez interpolace.

Přehrát video

Ukázka nastavení senzoru pro detekci barev SPECTRO-3

Laserové senzory SPECTRO-3 pro detekci barev společnosti Sensor Instruments Vám pomohou vyřešit i ty nejnáročnější a nestandardní aplikace, ve kterých ostatní selhávají. Senzory jsou speciálně navrženy pro RGB detekci v kvalitě „true-color“ (kvalita rozlišení jako má lidské oko) při vysoké spínací frekvenci až 35 kHz.

Přehrát video

Hřebenové pohony ZTRS-PH(A) od STÖBER

Společnosti STÖBER a ATLANTA vyvinuly nový koncept pro kompaktní a vysoce účinný pohon s ozubeným hřebenem - ZTRS-PH(A), který dosáhl mnoha technických a praktických zlepšení například díky redukci točivého momentu je možné použít menší velikost převodovky a tím snížit pořizovací náklady a prostorovou náročnost aplikace.

Přehrát video

Kvalitní německé hřídelové spojky R+W

Hřídelové spojky firmy R+W jsou precizně vyrobeny, nevyžadují údržbu, jsou bezvůlové, odolné proti opotřebení a existují také v provedení do EX prostředí. Stačí si jen vybrat - vlnovcové spojky, bezpečnostní spojky, pružné spojky (elastomerové spojky), zubové spojky, lamelové spojky.

Přehrát video

3D senzor TOF/Taxi pro bezpečnost dveří od CEDES

TOF / Taxi je kompaktní infračervený senzor, který zaručuje bezpečnost automatických křídlových dveří. V okamžiku, kdy osoba nebo objekt vstoupí do trajektorie pohybujících se dveří, senzor zastaví a obrátí pohyb dveří opačným směrem.

Přehrát video

Servobrzda ServoStop od STÖBER

Servobrzda ServoStop od STÖBER je elektricky ovládaná pružinová brzda integrovaná do motorového adaptéru, která automaticky zabrzdí v případě poklesu energie nebo výpadku proudu, například nouzové zastavení.

Přehrát video
NOVINKY

21.5.2024

Kolo s bezpečnostním pohonem SWD® 125

Elektrický pohon a bezpečnostní prvky, ideální pro logistické roboty.

více

14.5.2024

E-novinky - Elektrický uchopovač RCP6-GRST

Inteligentní spojky IPC nebo elektrický uchopovač RCP6-GRST. Podívejte se co je nového ve světě mechaniky.

více

7.5.2024

Diferenční snímač tlaku DPT-Priima

DPT-Priima je vysoce přesný snímač diferenčního tlaku určený pro čisté prostory.

více

23.4.2024

Bezpečnostní relé pro dvouruční ovládání SR T

Představujeme vám nové relé, navržené pro dvouruční ovládání, které dosahuje bezpečnostní kategorie 4.

více