Vyhledávání

steute na veletrhu IFAT 2018

Tento rok na veletrhu IFAT společnost steute předvede další produkty vhodné do extrémních podmínek. Hlavním tématem prezentace budou spínače a senzory vyvinuté speciálně pro použití v technologiích při jejichž aplikaci lze očekávat výskyt vody. Komponenty používané v Ex prostředí musí splňovat několik hlavních podmínek. Třeba to, že všechny součásti jsou antikorozní. Dalším splněným požadavkem je odolnost proti chemikáliím a ochrana proti výbuchu. Podmínkou je také široký rozsah teplot při kterých lze spínače a senzory používat.Elektromechanické poziční spínače, magnetické spínače a indukční senzory řadící se do řady "Extreme" jsou vždy ve steute testovány, aby splňovaly všechny podmínky pro bezpečné a efektivní použití. Jedním z prostředí, kde probíhalo testování pro bezdrátové spínače, byly i čističky odpadních vod.

V Extreme prostředí mohou robustní bezdrátové spínače a senzory monitorovat pozice ventilů a klapek. Induktivní bezdrátové sentory z RF IS série jsou doporučovány třeba pro aplikace obsahující hřídele, které mají znesnadněný přístup. Ty jsou propojeny kabelem k bezdrátovému univerzálnímu vysílači. Vysílač pošle signál přijímači, který je pro tento účel nainstalovaný nad zemí.  

Vyvinutý design umožňuje použití bezdrátových spínačů a senzorů v šachtách nebo v dalších infrastrukturách s nedostatkem prostoru. Bezdrátové spínače a senzory zajistí přímé spojení s celým systémem. Oba bezdrátové moduly a senzory s válcovým designem jsou dostupné ve třech velikostech (M12, M18 a M30) a jsou velmi robustní. Vzdálenost mezi vysílačem a přijímačem může být až 30 m ve vnitřních prostorech a až 300 m ve venkovních prostorech. Napájení vysílače je řešeno baterií s dlouhou životností.

Bezdrátové spínače a senzory umožňují učinný (i finančně efektivní) přenos signálu. Aplikace je možná i v Ex prostředí - třeba v čističkách odpadních vod, v nádržích pro zadržování dešťové vody nebo v kanalizačních sítích. 

steute na IFAT, Hala C1, Stánek 127

AKTUALITY

8.11.2019

Nový bezpečnostní třípolohový snímač HE2G

široký výběr přepínačů a tlačítek pro horní část spínače

více

18.10.2019

Brožura miniaturního průmyslového PC BM100

Kompaktní bezventilátorový IPC z rodiny Intel Apollo Lake

více

7.10.2019

REMinfo 3/19

Prohlédněte si novinky v našem sortimentu v dalším vydání REMinfo 3/19.

více

23.9.2019

Nový ceník bezpečnostního spínače SAFELOCK

SAFELOCK je bezpečnostní spínač, který se používá při ochraně personálu během otevírání dveří, které vedou k nebezpečným prostorům.

více