Vyhledávání

Extrémně rychlá sběrnice SPEED-Bus

SPEED-Bus je patentovaná sběrnice  firmy VIPA, která nabízí možnost rozšíření o vysokorychlostní signální moduly a komunikační procesory na levou stranu CPU řady 300S. Výhodou sběrnice SPEED-Bus je extrémně rychlá komunikace s CPU, která běží po 32bitové paralelní sběrnici rychlostí 40 MByte/s.

V závislosti na délce sběrnice může být rozmístěno 2, 6 nebo 10 SPEED-Bus modulů, které se zasouvají do speciální lišty s integrovanou sběrnicí SPEED-Bus. Pomocí této vysokorychlostní technologie lze měřit a řídit velmi rychlé děje v nestandardních aplikacích. VIPA CPU řady 300S se sběrnicí SPEED-Bus tak často dokáže nahradit speciální měřicí přístroje s plným komfortem PLC.
 
Digitální vstupy pracují na frekvenci 100 kHz se vstupním filtrem až 5,12 µs. Informaci o změně stavu digitálního vstupu lze do CPU přenést pomocí přerušení nebo lze využít interního časování sběrnice SPEED-Bus s periodou 1 µs a připojit jej jako časovou ETS značku.

Doba pro zpracování analogových signálů je pouhých 25 µs, což umožňuje vzorkovat analogové vstupy s frekvencí až 40 kHz. Pro srovnání jde o frekvenci srovnatelnou se vzorkováním zvuku v CD kvalitě. Kromě standardního módu, kdy se naměřené hodnoty analogových signálů konvertují do 16 bit digitálních hodnot a přes sběrnici SPEED-Bus pomocí přerušení posílají do CPU, je k dispozici i osciloskopický, popřípadě FIFO mód s ukládáním naměřených hodnot do vyrovnávací paměti karty (buffering).

Přes sběrnici SPEED-Bus lze k VIPA CPU řady 300S připojit i komunikační rozhraní jako Ethernet, Profibus-DP, CANopen, INTERBUS a další.
 
Článek v pdf                                                                                                                 

Více o CPU se sběrnicí SPEED-Bus
 
NOVINKY

19.1.2021

Ceník tlačítek a kontrolek řady HW

Prohlédněte si nový ceník tlačítek a kontrolek řady HW.

více

11.1.2021

Ceník dotykového displeje HG5G-V

Prohlédněte si nový ceník dotykového displeje HG5G-V s velkou zobrazovací plochou.

více

6.1.2021

Pro rozšíření našeho teamu hledáme

Marketingový specialista/tka, pracovník technické podpory

více

5.1.2021

Instalační video senzoru pro výtahy IMS 100/NT

Prohlédněte si instalační video senzoru CEDES.

více